Kurumsal

YENMAK MAKİNA VE POMPA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.

Yenmak Makina çalışma hayatına 1978 yılında Ereğli Demir ve Çelik Fab. T.A.Ş.’ nin ilk kez yerli imalat araştırmaları içerisinde yer alan derin kuyu pompaları (Deming Sump-Pump) imalatı ile başlamış daha sonraki yıllarda kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeksizin muhtelif diğer pompa çeşitleri ile makine parçalarının imalatı konusunda önde gelen tedarikçisi olmuştur.
Firmamız ilerleyen yıllarda makina parkuru ve eleman istihdamını artırarak başta demir çelik sektörü olmak üzere Türkiye’ nin önde gelen birçok önemli firmalarına (Ek’li Referanslarımız) proje, taahhüt ve mühendislik hizmeti vermektedir.
Yenmak Makina kurucusu Makine Müh. Yavuz AKINCI’ nın sektörde 32 yılı aşkın süredir bilgi, tecrübe ve deneyimlerini daha nice uzun senelere taşıyabilmek arzusu ile 2008 yılında aynı firma adını taşımanın gururu ile YENMAK Makina ve Pompa San. Tic. Ltd. Şti olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Uzun yıllardır proje, taahhüt ve mühendislik hizmetleri veren firmamız bünyesinde model, döküm ve talaşlı imalat işleri yapılmaktadır. İmalat çeşitliliğimizden dolayı işbirliği içinde olduğumuz işleme atölyelerimizle birlikte zengin bir makina parkuruna sahibiz.